Я

ЯБЛУЧНИК, -а, ч.; пол. Член партії «Яблуко». Бродський сказав, що партія і фракція «Яблуко» намагатимуться створити в суспільстві і парламенті, на противагу комуністам і націоналістам, «третю політичну силу» — «яблучників», «чесних людей», які виступатимуть за «право кожного громадянина стати багатим» (ПіК, 1999, № 33); У дебатах будуть брати участь лідер прогресивних соціалістів Наталя Вітренко та «яблучник» Михайло Бродський (Вікна СТБ, 15.06.2001).
ЯГА, -и, ж.; мол. Мати.
ЯЙЦЕГОЛОВИЙ, -ого; мол. Те саме, що БРИТОГОЛОВИЙ. <…> був поміж ними один посивілий крем’язень, який явно не тягнув на «яйцеголового» (А. Гарасим, Одні).
ЯЙЦЕТРЯСКА, -и, ж.; мол.; вульґ. Дискотека. ЯЙЦЕТРЯСКА — дискотека, бичка (Синопсис станіславський необов’язковий).
ЯЛОВО, у знач. вигуку, безос.-пред.; мол.; схвальн. Добре, чудово. Ялово — дуже круто, чудово. (КСМС).
ЯНТАР, -ю, ч.; крим. Вино. БСРЖ, 716; СЖЗ, 119; ЯБМ, 2, 593.
ЯПОНЕЦЬ, -нця, ч.; жрм. Товар японського виробництва. Велика спокуса виграти за гривню справжній «японець» чи праску (Запис 1999 p.).
ЯРМО, -а, с.; мол.; ірон.-зневажл. Арка-райдуга, яка з’єднує скульптурні групи робітників — росіянина й українця — у монументі Возз’єднання України з Росією у м. Києві. ПСУМС, 82.
ЯЩИК, -а, ч.; жрм. 1. Телевізор. — Тобі сподобалося? Ящик дивився? (А. Кокотюха, Повернення сентиментального гангстера); «Ящик» (телевізор, себто) для багатьох ніби домашня тваринка. Завжди дома є хтось живий (ПіК, 2001, № 21). ПСУМС, 82; ТСРЯ, 696.
♦ Бздливий ящик, мол. Брехлива особа. ПСУМС, 7. Чорний ящик, мол.; жарт.-ірон. Стан сп’яніння, при якому людина здатна назвати тільки координати, за якими її можна допровадити до певного місця. А найголовніше — не доходити до станів, що характеризуються двома авіаційними термінами: «автопілот» і «чорний ящик». В останньому випадку людина здатна тільки назвати свою адресу, за якою її потрібно доставити, чи свій (чи не свій) номер телефону (ПіК, 2002, № 38).
2. мол.; жарт.-ірон. Голова. БСРЖ, 716; ПСУМС, 82.
3. комп. Комп’ютер.
4. муз. Чохол для ґітари. ПСУМС, 82.
ЯЩІРКА, -и, ж.; крим. 1. Негарна жінка. СЖЗ, 120.
2. Повія, яка опустилася. СЖЗ, 120.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License